Dr. Ozo laida: kas sutrikdo skydliaukės funkciją

Natasha Turner ir Gydytojas Ozas

Remiantis Amerikos skydliaukės asociacija (angl. American Thyroid Association, ATA) visame pasaulyje yra apie 200 milijonų žmonių, kurie turi skydliaukės sutrikimų. Šie sutrikimai kenkia žmogui, nes skydliaukės hormonai reguliuoja organizmo medžiagų apykaitą (metabolizmą) ir organų funkciją. Skydliaukės gaminami hormonai tiesiogiai veikia širdies ritmą, cholesterolio kiekį kraujyje, kūno svorį, energiją, raumenų susitraukimą ir atsipalaidavimą, odos ir plaukų struktūrą, žarnyno funkciją, vaisingumą, menstruacijų reguliarumą, atmintį, nuotaiką ir t.t. O susilpnėjus skydliaukės funkcijai, organizmas tarsi sulėtėja. Todėl atsiranda tokie simptomai ir požymiai kaip dažnas šalčio pojūtis arba žemos temperatūros netoleravimas, sausa oda, trapūs, lūžinėjantys nagai, plaukų slinkimas, neregualiarios mėnesinės, prasta atmintis, depresija, sumažėjęs lytinis potraukis (sumažėjęs libido), vidurių užkietėjimas, nuovargis, padidėjusi skydliaukė, mieguistumas, svorio padidėjimas, padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje, geležies trūkumas (anemija, mažakraujystė). Taigi, esant daugeliui simptomų, svarbu atsakyti į klausimus: kas gali sutrikdyti skydliaukės funkciją ir ką valgyti jai sutrikus?

Daktaro Ozo laida. Pirma dalis (1:57 min.) Norėdami peržiūrėti video spauskite ant nuotraukos.

Ozo laida Medžiagos kenkiančios skydliaukei
Visame pasaulyje populiarioje JAV pokalbių laidoje apie sveikatą, sportą ir mitybą „Daktaras Ozas“ apsilankė daktaro Ozo kolegė gydytoja Natasha Turner, kuri pasiūlė kokių maisto produktų reikėtų vengti norint, kad skydliaukė būtų sveika, taip pat atskleidė kas slopina skydliaukės funkciją:

  • Žalios kopūstinės daržovės: reikėtų vengti brokolių, žiedinių kopūstų, Briuselio kopūstų, nes juose yra kenksmingų medžiagų – goitrogenų, kurie slopina skydliaukės funkciją, blokuoja jodo pasisavinimą, didina pačią skydliaukę, vis dėlto jeigu šių produktų negalite atsisakyti, patartina juos prieš valgant termiškai apdoroti, pvz. išvirti garuose;
  • Žemės riešutai ir žemės riešutų sviestas;
  • Žuvys, turinčios daug gyvsidabrio: tunas, kardžuvė, ešerys, skumbrė;
  • Sojų produktai: pienas, grietinėlė, dribsniai, maisto papildai, jogurtas, padažas, varškė (tofu), pasta (miso), sūris ir t.t.;

Daktaro Ozo laida. Antra dalis (2:22 min.)

Daktaras Ozas Maisto papildai

Kitoje laidos dalyje Natasha Turner pataria kokius maisto produktus reikėtų valgyti, kad pagerinti skydliaukės funkciją:

  • Vitaminas A: saldžioji bulvė (batatas), pomidorų sultys;
  • Jodas: jūros gėrybės, spirulina (melsvadumblis, žaliadumblis), rusvieji dumbliai;
  • Tirozinas (organinė amino rūgštis): varškės sūris, kiaušinių baltymai, kalakutas;
  • Selenas: Bertoletijos (braziliniai riešutai), užtenka vieno riešuto per dieną.

Daugiau naudingos informacijos apie maisto produktus galite rasti skydliaukė ir mityba arba mineralai ir vitaminai skydliaukei įrašuose.

Panašūs įrašai

Daktaras Ozas hipotirozė

Daktaro Ozo laida apie sulėtėjusią skydliaukės veiklą

Naujoje JAV pokalbių laidoje apie sveikatą, sportą ir mitybą „Daktaras Ozas“ vėl kalbama apie daugeliui aktualią problemą – sulėtėjusią skydliaukės vaiklą, skydliaukės sutrikimus. Vedėjas daktaras Ozas (tikras vardas ir pavardė Mehmet Oz) teigia, kad skydliaukės sutrikimai dažnai nėra diagnozuojami iškart, kai tik atsiranda tam tikri simptomai ir požymiai, dėl skirtingų priežasčių. Vieną jų – žmonės […]

Tabletės

Vaistas Nexavar tinka skydliaukės vėžio gydymui

Amerikos Maisto ir vaistų administracija (FDA) patvirtino, kad vaistas Nexavar, kurio veiklioji medžiaga yra sorafenibas, gydo (pristabdo ligos plitimą) išplitusį, progresavusį skydliaukės vėžį. Pagal Amerikos Nacionalinio vėžio instituto (NCI) duomenis maždaug 56870 amerikiečių (42470 moterų, 14400 vyrų) 2017 metais bus nustatytas skydliaukės vėžys ir apie 2010 (1090 moterų and 920 vyrų) jų mirs. Vaistas slopina […]

2 komentarai

  1. Neseniai sužinojau turinti problemų su skydliauke. labai džiaugiuosi atradusi šį tinklalapį. kiek jame duag naudingos informacijos!!! Ačiū jo kūrėjams.

  2. Taip,reikia skaitytis info va tokiuose puslapiuose,nes gydytojai nieko nepasako. Man sutrikusi skyd. veikla,o kai paklausiau ka tai reiskia. Sako,nesijaudinkit ir ateikit po puses metu…Tai tikrai siame puslapy daug ka suzinojau ir jaudintis yra ko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *