Ar mobilieji telefonai gali sukelti skydliaukės vėžį?

Moteriai skauda galvą

Mokslininkai iš Tel Avivo universiteto ir specialistai iš „Beilinson“ ligoninės atliko eksperimentą, kurio metu nustatė, kad elektromagnetines bangas skleidžiantis mobilusis telefonas gali sukelti skydliaukėje pokyčius ir skydliaukės vėžį.

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis per pastaruosius dešimt metų Europoje ir Izraelyje padaugėjo skydliaukės vėžiu sergančių žmonių. 1990 metais, kiekvienam 100 000 žydų vyrui tekdavo 4,2 paciento. 2007 metais jų buvo 4,7. Moterų tarpe šoktelėjo nuo 9,7 iki 16,3. Tarp arabų vyrų – nuo 1 iki 3.2, o arabų moterų – 4,3 – 10,9.

Eksperimentui buvo paimtos skydliaukės ląstelės iš sveikų žmonių. Vienos ląstelės buvo veikiamos, specialiai šiam eksperimentui sukurtu įrenginiu, kuris skleidžia elektromagnetines bangas, o kitos – ne. Mokslininkai padarė išvadą, kad ląstelės, gaudamos spinduliuotės, pradeda dalintis daug greičiau.

„Beilinson“ ligoninės skyriaus vedėjas, profesorius Rafael Faynmesser sakė, kad eksperimentų metu, jie gavo naudingos ir svarbios informacijos. Tačiau jis pridūrė, kad dar per anksti daryti galutines išvadas dėl mobiliųjų telefonų ir skydliaukės vėžio ryšio, reikėtų padaryti daugiau tyrimų.

Vis dėlto, ne visi sutinka, kad elektromagnetinė spinduliuotė gali sukelti vėžį. Kiti mokslininkai teigia, kad mobiliųjų telefonų spinduliavimas (elektromagnetinės bangos) nėra kenksmingas, radioaktyvus ir negali sukelti neigiamų pažeidimų, pakitimų.

Kaip bebūtų, reikėtų nepamiršti, kad mobilieji telefonai turi matavimo vienetą (SAR – Specific Absorption Rate, specifinės sugerties koeficientas (sparta ar faktorius), rodantį radijo bangų kiekį, kurį sugeria žmogaus organizmo audiniai naudojantis mobiliuoju telefonu. SAR leistina norma Europoje yra 2 W/kg (vatai viename kilograme). Apačioje rasite populiariausių, naujausių mobiliųjų telefonų sąrašą ir jų skleidžiamą spinduliuotės kiekį (galvai, informacija iš devicespecifications.com svetainės):

Mobilieji telefonai SAR
Apple iPhone 8 1,35 W/kg
Apple iPhone X 0,87 W/kg
Google Pixel 2 0,93 (USA) W/kg
HTC U11 0,95 (USA) W/kg
Huawei P20 Pro 0,73 W/kg
Huawei Mate 10 Pro 0,87 W/kg
LG G6 0,235 W/kg
LG V30 0,375 W/kg
Motorola Moto G6 0,636 W/kg
Nokia 8 0,711 W/kg
OnePlus 5T 1,68 W/kg
OnePlus 6 1,33 W/kg
Samsung Galaxy S8 0,37 W/kg
Samsung Galaxy S9 0,35 W/kg
Sony Xperia XZ2 – W/kg
Xiaomi Mi A1 1,75 W/kg
Xiaomi Mi Mix 2 0,39 W/kg
Xiaomi Redmi Note 5A 0,66 W/kg
ZTE Axon 7 0,348 W/kg

Taip pat specialistai, siekiant sumažinti elektromagnetinės spinduliuotės poveikį, rekomenduoja:

  • naudoti garsiakalbį, laisvų rankų įrangą, telefoną laikyti kuo toliau galvos;
  • vengti kalbėti telefonu važiuojančiame automobilyje, viešajame transporte;
  • vengti pigių kiniškų telefonų;
  • nekabinkite telefono ant kaklo, nedėti šalia lovos (išjungti nakčiai);
  • mažiau naudotis telefonu prijungus jį prie interneto.

Panašūs įrašai

Daktaras Ozas hipotirozė

Daktaro Ozo laida apie sulėtėjusią skydliaukės veiklą

Naujoje JAV pokalbių laidoje apie sveikatą, sportą ir mitybą „Daktaras Ozas“ vėl kalbama apie daugeliui aktualią problemą – sulėtėjusią skydliaukės vaiklą, skydliaukės sutrikimus. Vedėjas daktaras Ozas (tikras vardas ir pavardė Mehmet Oz) teigia, kad skydliaukės sutrikimai dažnai nėra diagnozuojami iškart, kai tik atsiranda tam tikri simptomai ir požymiai, dėl skirtingų priežasčių. Vieną jų – žmonės […]

Gydytojas laiko išmanųjį telefoną

Naudingos ir nemokamos Android programėlės

Visi žinome, kad išmaniųjų telefonų arba planšečių, turinčių Android operacinę sistemą, pagalba galime fotografuoti, filmuoti, klausytis muzikos, žiūrėti filmus, žaisti žaidimus, naršyti internete, susisiekti su žmonėmis iš viso pasaulio, jeigu to negana, išmaniojo telefono funkcionalumą gali praplėsti naudingos ir nemokamos Android programėlės. Šių programėlių pagalba galima bus stebėti/sekti savo kraujo spaudimą, širdies susitraukimų dažnį (pulsą), [...]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *